Moğolistan Turu, Moğolistan yerel yaşam turu, Orta Asya Turlaru
 • Büyüt
  081b70f7b2f4023c1f4fab6c4c2180be
 • Büyüt
  9314d5ca323ac020be6e3d2d591a8355
 • Büyüt
  aad180b67d4daf11b86b5fc40380b1e8

Moğolistan Turu — Özel İlgi (tur tipleri hakkında)

Moğolistan turu ile Cengiz Han’ın Dünyayı fethetmek için bırakıp yola çıktığı Moğolistan’ı, Moğol kültürünü ve derin manzaraları keşfetmeye hazır olun! Başkent Ulan Batur’u ve modern dünyayı geride bırakarak at ya da kağnı üstünde, Terelj Ulusal Park’ında göçebe yaşayan ailelerin yanında, ‘göçebe kültürü’ deneyimleyin. Komşularınızdan, ata binmeyi, okçuluğu öğrenin. Moğolistan kırsalını at üzerinde Moğolistan yerel yaşam turu ile keşfedin!

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

Farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan 5 adet Moğolistan Turu, 254 adet Asya ve Uzakdoğu Turu ve tüm özel ilgi turları ile diğer kültür turları için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Tur Programı:

1. Gün: Ulan Batur, Moğolistan
Moğolistan turu, başkent Ulan Batur’a varış ile başlıyor.

2. Gün: Terelj Ulusal Parkı
Önce otobüsle, sonra kağnı ya da at üzerinde göçebe ailelerin yanına gidiyoruz. Bugün Moğol teknikleriyle ata eğer takmayı be kağnı arabası hazırlamayı öğreneceğiz. Akşam üzeri geleneksel oyunlarla eğlenip geleneksel bir akşam yemeği yiyeceğiz. Çadırınıza dönmeden önce önünüzdeki gecelerde bol bol göreceğiniz yıldızlı gökyüzünün keyfini çıkarın. Yemek: 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

3. Gün: Terelj Ulusal Parkı
Moğolistan turu 3.günde, 24 km boyunca at üzerinde yolculuk yaptıktan sonra tanınmış bir göçebe terziden, geleneksel Moğol göçebeleri kıyafetlerinin nasıl dikildiğini öğreneceğiz. Sonrasında göçebe terzi ailesi ile öğle yemeği, akşam yemeği yeyip geleneksek çaylarını tadıyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

4. Gün: Terelj Ulusal Parkı
Hayvancılıkta da ihtiyaç olan geleneksel düğüm atma tekniklerini öğreneceğiz. Sonrasında yine Moğol bir aileden geleneksel kıyafetlerinin detaylarını nasıl hazırladıklarıyla ilgili bilgi alıp kendi denemelerimiz ile vakit geçireceğiz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

5. Gün: Terelj Ulusal Parkı
Moğolistan turu bugün adrenalinli geçecek! Geleneksel Moğol oklarıyla okçuluk sanatını öğreneceğiz. Sonrasında göçebe arkadaşlarımızla keyifli bir temsili ok atma yarışı yapıyoruz. Akşam üzeri kağnı üzerinde sıradaki ziyaret edeceğimiz göçebe ailenin yanına gidiyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

6. Gün: Terelj Ulusal Parkı
Göçebe aile ile beraber kalkıp günün ilk ışıklarıyla süt sağmaya gidiyoruz. Geleneksel günlük kahvaltı. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

7. Gün: Terelj Ulusal Parkık/Ulan Batur
Konakladığımız aileden kağnı kullanmayı öğreniyoruz. Bölgede keyifli sürüş pratikleri yapacağız. Öğle yemeğinden sonra başkent Ulan Batur’a geri dönüyoruz. Şehri keşfediyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği.

8. Gün: Ulan batur, Moğolistan
Moğolistan turu bugün son buluyor.

Tur Kodu: AMNL

Moğolistan Turu

Moğolistan Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 2 gece otel, 6 gece geleneksel Moğol çadırı, 1 gece kamp konaklaması.
 • 9 kahvaltı, 7 öğle yemeği, 7 akşam yemeği.
 • Gorkhi Terelj Milli Parkında Moğol göçebeleriyle yerel yaşam deneyimi.
 • Högnö-Tarna Uul’da at turu.
 • Deneyimli rehber eşliğinde yapılan geziler.
 • Maksimum 12 kişi, ortalama 9 kişilik küçük grup deneyimi.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

 • Uçuşlar: Uluslararası uçuşlar.
 • Transferler: Programda belirtilmeyen transferler.
 • Yemekler: Programda belirtilmeyen tüm yemekler.
 • Ekstra Aktiviteler: Programda belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Başlangıç 23.06.2018 – Bitiş 02.07.2018
Başlangıç 14.07.2018 – Bitiş 23.07.2018
Başlangıç 11.08.2018 – Bitiş 20.08.2018
Başlangıç 09.09.2018 – Bitiş 18.09.2018