Güney Afrika Turu, Güney Afrika Safari Turu

Güney Afrika Turu – National Geographic Maceraları

Güney Afrika Cumhuriyeti, AFRİKA

Tur Tipi : National Geographic Turları (tur tipleri hakkında)
Servis : Yüksek Macera
Grup : 9 kişi (max)

Safarinin ter ve mücadele olmadığı zamanlar da vardır. Bu Güney Afrika Safari Turu, tam da bahsettiğimiz gibi size maksimum konfor ve minimum zorluk sunmak tasarlandı! Güney Afrika’yı National Geographic uzmanlığında keşfetmeye hazır olun! Güney Afrika Turu boyunca National Geographic’ten tavsiyeler, ilginç makaleler ve safari için fotoğraf tavsiyeleri sizi bekliyor.

Etkileyici şehir Cape Town’dan başlayacağımız bu turda Güney Afrika Cumhuriyeti’nin meşhur milli parkı Kruger Milli Parkı ve Karongwe Özel Safari Rezervine gidip “büyük beşlinin”  izini süreceğiz.

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

TUR PROGRAM

1. Gün: Cape Town

Dilediğiniz saatte Cape Town’a gelebilirsiniz. Varış transferiniz ile Güney Afrika Turu başlıyor!

2. – 3. Gün: Cape Town
Güzel Cape Town oryantasyon turu sizi bekliyor. National Geographic Traveler dergisi tarafından dünyanın en iyi bahçelerinden biri olarak seçilen Kirstenbosch National Botanik bahçesi gezisinin ardından, Cape Noktasına gelip Boulders Plajının meşhur penguenlerini görme şansı yakalıyoruz. 3 gün isteğe bağlı olarak Robben Adası ya da Table Dağı ziyareti yapabilir ya da Stellenbosch civarında bir şarap turuna çıkabilirsiniz. Yemek: 2 kahvaltı.

4. Gün: Johannesburg
Güney Afrika Safari Turunda bugün uçak ile Johannesburg’a geliyoruz. Transfer ile otelimize gidiyoruz. Burada hoşgeldin yemeği olarak geleneksel Güney Afrika tarzı Barbekü sizi bekliyor. Yemek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği.

5. Gün: Panorama Route
Manzara dolu bir yolculuk ile Panorama rotasında ilerliyoruz. Blyde Nehri Kanyonu, Bourke’s Luck Potholes ve God’s Window güzel spotlarda mola veriyoruz. Akşam üzeri Kruger Milli Parkına varmış olacağız.Yemek: 1 kahvaltı.

6. Gün: Kruger Milli Parkı
Kruger Milli Parkında Kendi aracımızla yapacağınız safari turlarının tadını çıkarın. Sonrasında lodge’a geri dönüyoruz. Günü oldukça Afrika tarzı, yıldızların altında akşam yemeğimizi yiyerek sonlandırıyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği.

7. Gün: Karongwe Doğa Rezervi
Güney Afrika Turunda bugün Karongwe Doğa Rezervine geliyoruz. Sabah üstü açık aracımızla safari turuna çıkıyoruz. Kruger Milli Parkında yapacağınız safari turlarının tadını çıkarın. Sonrasında lüks kampınızın nehir manzarası sizi bekliyor olacak. Yemek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği.

8. Gün: Karongwe Doğa Rezervi
Sabah safarisiniin ardından brunch ve lodge’unuzda serbest vakit sizi bekliyor. Akşam üzeri Endangered Wildlife Trust’ın Carnivore Conservation Programından bir araştırmacıyla tanışacağız. Bu proje National Geographic’den Kelly Marnewick’in projesidir. Kelly’nin takımı bize bu araştırma programı hakkında bilgi verecek ve akşam safarisinde bize eşlik edecek. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

9. Gün: Johannesburg
Son bir safari turundan sonra Johannesburg’a geri geliyoruz. Akşam yemeğinizi yerel bir aile ile yiyerek bu tura unutulmaz bir şekilde veda etmeye hazır olun. Yemek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği.

10. Gün: Johannesburg
Güney Afrika Turu sona eriyor. Yemek: 1 kahvaltı.

Tur Kodu: DSCNG